Sponsorzy


Login FormRelacja z XV Dni Kultury Francuskiej PDF Drukuj Email
Wtorek, 03. Listopad 2009 14:20

25-26 październik 2009-11-02

W Chojnicach sympatia do Francji trwa od wielu już lat.


W 23 roku swojej działalności Chojnickie Towarzystwo Polsko-Francuskie  po raz XV zaprosiło Chojniczan  i swoich sympatyków , do wspólnego świętowania.  Młodzież z uzdolnieniami wokalnymi zmierzyła się w konkursie prozy i poezji francuskiej. Dla wszystkich gratką był odbiór koncertu w wykonaniu  "Klubu Świętego Ludwika”. Stare ballady, śpiewogry przeniosły słuchaczy na średniowieczny francuski dwór w którym…..oj , działo się! Była miłość, zdrada, trucizna, śmierć i nasza radość, że czeka na nas pełen stół francuskich przysmaków włącznie ze ślimaczkami , żabimi udkami i francuskimi trunkami.

 

Do współczesnej Francji przenieśli nas występujący zwycięzcy konkursów:

*/ Iga Jaruszewska recytowała wiersz Charle,a Bodler pt.”Albatros”

*/ piosenki zaśpiewały: Justyna Leszczyńska ”Amsterdam”,  Agnieszka Lemańczyk ”Nie opuszczaj mnie”, laureatka-Kamila Puchalska piosenkę „Milord”.

Przed chojnicką publicznością wystąpił laureat edycji człuchowskiej-

*/Dariusz Bieńkowski z piosenką ”Belle”.

Warto zaznaczyć, że w Człuchowie działa Koło Terenowe naszego CHTPF i Dni Kultury Francuskiej obchodziło bardzo uroczyście a na stole gościły świeże ostrygi.  

Miłośnicy dobrego kina mogli obejrzeć film o życiu Edith Piaf „Niczego nie żałuję”. Za główną rolę –postaci Edith, Marion Cotillard otrzymała Oscara w 2007r.

Program XV Dni Kultury Francuskiej CHTPF przygotowało z partnerami:

Chojnickim Domem Kultury,   DKF ”Cisza”

Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespołem Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 i Powiatową Bursą dla Młodzieży Szkolnej.