Sponsorzy


Login FormRelacja z XV Dni Kultury Francuskiej
Wtorek, 03. Listopad 2009 14:20

25-26 październik 2009-11-02

W Chojnicach sympatia do Francji trwa od wielu już lat.


W 23 roku swojej działalności Chojnickie Towarzystwo Polsko-Francuskie  po raz XV zaprosiło Chojniczan  i swoich sympatyków , do wspólnego świętowania.  Młodzież z uzdolnieniami wokalnymi zmierzyła się w konkursie prozy i poezji francuskiej. Dla wszystkich gratką był odbiór koncertu w wykonaniu  "Klubu Świętego Ludwika”. Stare ballady, śpiewogry przeniosły słuchaczy na średniowieczny francuski dwór w którym…..oj , działo się! Była miłość, zdrada, trucizna, śmierć i nasza radość, że czeka na nas pełen stół francuskich przysmaków włącznie ze ślimaczkami , żabimi udkami i francuskimi trunkami.

Więcej…
 
Piernikalia 2009
Wtorek, 03. Listopad 2009 14:15

Rekreacji, wypoczynku i dobrej zabawy nigdy dosyć!

Więcej…
 
Wycieczka prawie szkolna
Piątek, 09. Październik 2009 12:13
Chojnickie Towarzystwo Polsko-Francuskie prowadzi swoje życie kulturalne obok sportowego. Ostatnio członkowie CHTPF i sympatycy towarzystwa wyruszyli na podbój Warszawy. Sporo czasu spędzili w sejmie, uczestniczyli w obradach oraz zwiedzili  senat. W restauracjach starego i nowego domu poselskiego skorzystali z usług tych lokali. Opiekunem i przewodnikiem był Pan Stanisław Lamczyk-nasz poseł. Niepowtarzalnych wrażeń wszystkim uczestnikom "szkolnej wycieczki" dostarczył wieczorny spektakl w Tatrze Roma  "Upiór w operze".
Więcej…
 
XV Dni Kultury Francuskiej
Wtorek, 06. Październik 2009 09:47

Chojnickie Towarzystwo Polsko-Francuskie zaprasza chętnych do wzięcia udziału w konkursach z okazji XV Dni Kultury Francuskiej. Regulaminy wraz z kartami zgłoszeniowymi dostępne są do pobrania w tym artykule.

 

Proza i poezja - regulamin
Proza i poezja - karta zgłoszeniowa

Piosenka - regulamin
Piosenka - karta zgłoszeniowa

Konkurs plastyczny - regulamin
 
<< Początek < Poprzedni 31 32 33 34 Dalej > Ostatnie >>

Strona 34 z 34