Sponsorzy


Login FormZaproszenie
Wtorek, 08. Styczeń 2013 10:17

 Zapraszamy członków Towarzystwo Polsko- Francuskiego  z Rodzinami oraz naszych sympatyków na

II Bal Przebierańców .


Więcej…
 
Nasi zawodnicy na turnieju w kopalni soli
Środa, 12. Grudzień 2012 22:54

 

 

51 z 10 037
 

Turniej petanque w Kłodawie - turniej za nami :)
Odebrane
x

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
9.12 (3 dni temu)
 
do mnie
2012-12-09
Turniej petanque w Kłodawie - turniej za nami :)

Wydarzenie bez precedensu w polskiej petanque miało miejsce w piątek 7 grudnia 2012 roku. Kopalnia soli „KŁODAWA” S.A a dokładnie jego położonie na głębokości 600 metrów pod ziemią wyrobiska były areną zmagań w turnieju petanque dubletów.

Uczestników tego wyjątkowego przedsięwzięcia na skalę światową powitał Członek Zarządu Marek Skrzypczak oraz Burmistrz Kłodawy Robert Olejniczak.

Udział w zawodach wzięły 34 ekipy podzielone na dwie grupy. Grupa A ( 18 drużyn), grupa B (16 drużyn).

Zanim jednak doszło do rozpoczęcia turnieju jego uczestnicy wzięli udział w odprawie technicznej, podczas której omówiono szczegóły dot. bezpieczeństwa. Dużym przedsięwzięciem logistycznym było zwiezienie na dół ponad 70 osób, które miały nie tylko grać, ale również zabezpieczać imprezę na dole podczas jej kilkugodzinnego trwania. Jeszcze nikt z gości nie przebywał na poziomie 600 metrów pod ziemią tak długo, Panowie przewodnicy mieli swoje obawy, które jak się okazało były bezpodstawne.

- 20121207_klodawa_petanque0.jpg
Widok na komorę solną

- 20121207_klodawa_petanque1.jpg
Michał Zaniewski

- 20121207_klodawa_petanque2.jpg
Mecz w korytarzu solnym

Trzeba w tym miejscu nadmienić że wszyscy uczestnicy turnieju spisywali się pod ziemią(na powierzchni też) wzorcowo. Ciekawostką jest fakt że grający byli tam po raz pierwszy.

Sam turniej rozpoczął się około godz.15:30, na prośbę gospodarzy z planowanych pięciu rund eliminacyjnych rozegrano jednak tylko cztery. Zwycięzcy grup zgodnie z planem mieli do rozegrania mecz o I miejsce. Do rozstrzygnięcia było sześć miejsc, następne mecze grane były o przysłowiową pietruszkę, lub jak kto woli o szczyptę kłodawskiej soli.

Zwycięzcami tego historycznego turnieju zostali Tomasz Lipczyński oraz Rafał Kaczmarek, którzy w finale pokonali zwycięzców grupy B Weteranów z Jedliny Jurka Siarę i Kazimierza Jacaka.

Na trzecim miejscu uplasowali się Marek Cieśla i Michał Zamoyski, pokonując juniorów w Chojnic Jakuba Kościelskiego i Radosława Gólcza.

- 20121207_klodawa_petanque3.jpg
Koval w akcji

- 20121207_klodawa_petanque4.jpg
Mecz juniorów

Względy praktyczne jak również bezpieczeństwa powodowały że zawody kończyły się o godz. 20:15, a następnie wszyscy jego uczestnicy udali się na powierzchnię.

Różnica temperatur blisko 30 stopni.

Po powrocie na ziemię uczestnicy zawodów udali się do hotelu Górnik, na uroczyste zakończenie zawodów.

W oczekiwaniu na ceremonię wręczenia okolicznościowych solnych pucharów uczestnicy turniejowych zmagań mieli okazję złożyć pamiątkowe autografy na specjalnie do tego celu przygotowanych flagach. Dwie z nich zostały w Kłodawie, a jedna przyjechała do Śremu.

Na ceremonii zakończenia turnieju nie zabrakło Członka Zarządu Marka Skrzypczaka oraz Burmistrza Kłodawy Roberta Olejniczaka, którzy nagrodzili najlepsze zespoły.

Wyróżniono również ekipę z najbardziej odległego zakątka Polski, która się pojawiła w Kłodawie, a byli to Iza Bieluczyk oraz Andrzej Mosiewicz, a także najstarszy dublet Jurka Siarę i Kazimierza Jacaka. Najmłodszymi uczestnikami podziemnej rywalizacji byli zawodnicy Bulera Śrem Dawid Szulgit i Jędrzej Bartkowiak. Obydwaj mają po 11 lat. Najliczniej reprezentowanym klubem na turnieju w Kłodawie było Chojnickie Towarzystwo Polsko-Francuskie, które wystawiło do gry 5 drużyn. Zawodnicy oraz zawodniczki biorące udział w zawodach otrzymali okolicznościowe certyfikaty upamiętniające ten dzień.

- 20121207_klodawa_petanque5.jpg
Pamiątkowa flaga i solne trofea

- 20121207_klodawa_petanque6.jpg
Zwycięzcy zawodów

- 20121207_klodawa_petanque7.jpg
Uczestnicy turnieju


Wśród wszystkich zgromadzonych losowane były nagrody rzeczowe różnej wartości, Trafiły ona do rąk ponad 40 osób. Każdy zawodnik otrzymał również garść specjalnych upominków przygotowanych na tę okazję. Słowa podziękowania dla Macieja Żłobińskiego, który również ufundował nagrody dla zawodników.

Po części oficjalnej na wszystkich czekała kolacja, podczas której była okazja do wymiany wrażeń z tego co działo się podczas turnieju.

Wyniki:
Grupa A - ( pobierz )
Grupa B - ( pobierz )
Lista uczestników - ( pobierz )

Wyniki rundy play off:

Kaczmarek - Weterani z Jedliny 10:06
Ptasznik i Panda - Sokół Wrocław I 03:06
My po sól - Norco I 2:3
kulki.eu - Atomic 13:04
La Petarde II - Bartkowiak Team 12:12
La Petqarde II - Ciechan Biały 05:13
Petanka Wrocław - Dęby 5:6
Hvala - Ja nie wiem 04:13
Juniorzy - Słowianka 08:09
DedeZet - Paweł i Piotr 03:13
Trois - Gibusy 13:02
Nier-Milicki - Chojnice II 13:00
Synergy - A To My 5:5
Bretania - L Equipe Gaj 6:4
Norco II - Sól w Oku 08:11
Hojnice V - Sokół Wrocław II 06:07
Katja – Kłodawa 0:0

Zdjęcia z zawodów znajdą się w naszej galerii, trwają również prace nad materiałem filmowym z tego wydarzenia przygotowywanym przez Macieja Kowalskiego (Kovala).

Premiera odbędzie się w poniedziałek 10 grudnia, a zaplanowana została na godz. 19:00.

Patronat honorowy nad zawodami sprawował Ambasador Francji w Polsce, a medialny TVP oddział w Poznaniu.

Organizatorami zawodów była:
Kopalnia Soli „KŁODAWA” S.A
Serwis Informacyjny Petanque
Imprezę wspierał Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie.

Foto:
Agnieszka Braciszewska, Mariusz Stawicki, Stefan Bartkowiak

Stefan Bartkowiak
 
 
Z ostatniej chwili !!!
Piątek, 30. Listopad 2012 22:04

Sukcesem zakończyły się starania Zarządu ChTP-F o zorganizowanie w 2013 roku Mistrzostw Polski Juniorów.

W dniu dzisiejszym uzyskaliśmy organizację w dniach 01 do 02 czerwca 2013 roku Mistrzostw Polski Juniorów ( drużyny 3 osobowe) i Mistrzostw Polski Juniorów w Strzale Precyzyjnym. Należy nadmienić,że w tegorocznych Mistrzostwach Europy w Strzale Precyzyjnym  Polak ze Śremu Paweł Pietrzyk

został pierwszym w historii  polskiej "petanque" Mistrzem Europy.

Składamy Pawłowi najszczersze gratulacje. Być może i my doczekamy się mistrza Polski. Przyszły rok, ciężkie treningi i własny teren mogą być sprzyjającymi

warunkami zrealizowania tego celu.

Mistrzostwami  Polski Juniorów zainaugurujemy  petankowy sezon na nowym bulodromie w parku 1000 - lecia.

 
2012 rok z petanque
Niedziela, 25. Listopad 2012 23:27


W czwartek 29 listopada 2012roku odbędzie się wieczorne spotkanie chojnickich miłośników gry w kule. Będzie to oficjalne zamknięcie sezonu kulowego dla członków naszego Towarzystwa, połączone z wręczeniem nagród zawodnikom, którzy indywidualnie i w składach swoich drużyn stawali w bularskie szranki przez cały          sezon 2012 roku.
To był bogaty i udany rok. Zawodnicy ChTP-F brali udział w turniejach rankingowych Polskiej Federacji Petanque, Mistrzostwach  Polski Seniorów i Juniorów, Mistrzostwach Polski Weteranów i Mistrzostwach  Pomorza w kilku kategoriach.
Nie wszędzie odnosiliśmy sukcesy, ale i tak nazbierało się ich sporo. Mistrzem Pomorza w strzale precyzyjnym został Marian Jerzy Panek. Wicemistrzostwo Pomorza w grze indywidualnej wywalczył nasz prezes Czesław Selke a Pomorską Ligę Petanque wygrała drużyna o nazwie KUBA z kapitanem Radkiem Gólczem, która najlepiej rozłożyła siły i najlepiej poradziła sobie w turnieju finałowym (skład: Radosław Gólcz, Dominik Reszczyński, Jakub Kościelski, Jan Neugebauer).
To był ważny sezon dla naszego środowiska. Bulodrom na kortach przy ulicy Żwirki i Wigury tętnił życiem a w efekcie dorobiliśmy się mocnych drużyn juniorskich i wyrównanej stawki zawodników starszego pokolenia, którzy z powodzeniem stają w zawody z graczami z całej Polski.
Znalazło się też nowe miejsce do gry. W Parku 1000 - lecia powstał nowy, nowoczesny bulodrom ze świetnym oświetleniem i bogatą infrastrukturą.
Rok 2013 zapowiada jeszcze większą aktywność naszych graczy. Do Mistrzostw Polski szykują się weterani, seniorzy i juniorzy. Gdyby udało się jeszcze złożyć drużynę kobiecą mielibyśmy komplet.
Dziękując wszystkim za udany sezon Zarząd ChTP-F życzy wszystkim by w przyszłym roku udało się uzyskać jeszcze lepsze rezultaty.

Szczególne podziękowania Zarząd kieruje do Kol. Jana Neugebauera, który był kierownikiem rozgrywek Pomorskiej Ligi Petanque i opiekunem - trenerem naszych juniorów.

W następnym komunikacie podamy ostateczne wyniki petankowych zmagań a w galerii znajdą się zdjęcia z imprez sportowych, w których zawodnicy naszego Towarzystwa brali udział lub których Stowarzyszenie było organizatorem.

 
Wigilijny wieczór 2012 r.
Niedziela, 25. Listopad 2012 18:03

Tradycyjnie wieczór wigilijny organizujemy w dniu 17.12.2012 o godz. 1800 w restauracji "Sukiennice" w Chojnicach

Zgłoszenie udziału w spotkaniu potwierdzone wpłatą 35 zł od osoby przyjmują: Kol. Kol. Ewa Rybakowska, Maria Wróblewska

Ze względu na konieczność rezerwacji miejsc prosimy o potwierdzenie swojego udziału w Wieczorze Wigilijnym do dnia 10.12.2012 r.

 
<< Początek < Poprzedni 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Dalej > Ostatnie >>

Strona 25 z 32